Kanadyjski pastor aresztowany. Nie stosował reżimu sanitarnego w zborze
Kanada wciąż utrzymuje obostrzenia covidowe wobec wspólnot religijnych. Po serii donosów ze strony mieszkańców funkcjonariusze podjęli interwencję wobec przywódcy zboru baptystycznego, Tima Stephensa – informuje policja miejscowości Calgary.
- [Policja] otrzymała wielokrotnie telefony od zaniepokojonych obywateli dotyczące nabożeństw organizowanych w kościele baptystów Fairview w ciągu ostatnich kilku tygodni. W zeszły weekend pastorowi Stephensowi proaktywnie doręczono kopię nakazu Sądu Queen's Bench, jaki otrzymały służby medyczne prowincji Alberta. Stephens przyjął do wiadomości nakaz, ale zdecydował się kontynuować swoją posługę, ignorując wymagania dotyczące dystansu społecznego, noszenia masek i zmniejszonych limitów ilościowych dla uczestników – głosi oświadczenie.
Żona pastora: Jesteśmy wstrząśnięci, ale nasza wiara nie
Przed aresztowaniem pastor napisał na Tweeterze: „Właśnie dostałem wiadomość, że policja może być w drodze, by mnie aresztować. Dlaczego? Nadal prowadzę nasz kościół, aby czcił Jezusa jako Pana ponad każdą ziemską mocą. Na tym nie koniec... Módlcie się bracia i siostry. Trzymajcie się mocno, zachowajcie wiarę”. Jak widać na nagraniu spod domu, policja wyprowadziła mężczyznę na oczach żony i siedmiorga dzieci, umieszczając w radiowozie. Stephens odrzucił warunki zwolnienia za kaucją przedstawione w areszcie, w którym pozostanie wobec tego do 28 czerwca.
- Jesteśmy wstrząśnięci, ale nasza wiara nie. Dzięki Bożej opatrzności uwięzienie Tima wzmocni nas w wierze i ośmieli nas do kochania i posłuszeństwa Chrystusowi, bez względu na koszty – napisała na Facebooku żona pastora Stephensa.
Aresztowania miało miejsce w czasie, gdy lokalny rząd zapowiedział już stopniowe znoszenie obostrzeń. Jak zwróciła uwagę żona pastora w rozmowie z jednym z policjantów dokonujących aresztowania, Alberta jest jedyną prowincją Kanady, w której dochodzi do podobnych przypadków. Wcześniej policja dokonywała aresztowań dwóch innych pastorów, Artura Pawłowskiego i Jamesa Coatesa, którzy również odmawiali poddania się reżimowi sanitarnemu w swoich wspólnotach.